Piaskowanie zębów


Piaskowanie zębów jest prostym i nieinwazyjnym zabiegiem stomatologicznym. Zabieg ten przeprowadzamy w ramach polepszenia stanu higieny jamy ustnej. Piaskowanie zębów polega na oczyszczeniu zębów z kamienia i osadu za pomocą specjalnej zawiesiny tzw. piaskiem stomatologicznym.

Zabieg piaskowania zębów

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy piaskowanie zębów w dwóch wariantach:

  • Naddziąsłowe piaskowanie zębów, które jak sama nazwa wskazuje polega na usuwaniu osadu z części zęba znajdującego się ponad dziąsłem. Wykorzystując piasek dentystyczny o twardszych drobinkach możliwe jest pozbycie się nawet znacznych i uciążliwych przebarwień. Zabieg kończymy polerowaniem powierzchni zębów. Po zabiegu piaskowania naddziąsłowego zalecamy przeprowadzenie zabiegu fluoryzacji w celu wzmocnienia szkliwa.
  • Poddziąsłowe piaskowanie zębów obejmuje oczyszczanie z osadu i przebarwień okolic kieszeni zębowej. W tym typie piaskowania używamy piasku o delikatnych, małych drobinkach ze względu na dobre ukrwienie i unerwienie znajdujących się obok dziąseł. W tym przypadku nie wykonujemy polerowania zębów po przeprowadzeniu całego zabiegu.