Projektowanie uśmiechu – digital smile design


Projektowanie uśmiechu tzw. Digital Smile Design jest to metoda, która za pomocą najnowszych technologii pozwala z wizualizować leczenie zębów z ukazaniem efektu końcowego. Dzięki temu nie ma miejsca na pomyłki i niezadowolenie z efektu końcowego u pacjenta.

Jak wygląda projektowanie uśmiechu?

Pacjent w trakcie wizyty ma robioną sesję fotograficzną i wideo. Zebrany materiał dotyczący zębów, uśmiechu, twarzy oraz film z ruchem warg, dziąseł i całej mimiki twarzy posłuży do analizy i przygotowaniu modeli cyfrowych. Poza sesją zdjęciową przeprowadzamy z pacjentem skrupulatny wywiad dotyczący oczekiwań i wyobrażeń jego przyszłego uśmiechu.

Kolejno w naszej klinice przygotowujemy wizualizacje efektu końcowego. Po akceptacji przez pacjenta, przygotowujemy plan leczenia. Ostatnim krokiem jest przygotowanie tzw. mock-up’u, który odzwierciedla wygląd pacjenta po całkowitym leczeniu.

Jakie korzyści wynikają z Digital Smile Design

Opracowanie wizualizacji, cyfrowych modeli zmniejsza ryzyko pomyłek do minimum. Digital Smile Design sprawia, że pacjent jest pewniejszy i zna oczekiwany efekt. Wszystkie materiały cyfrowe i przygotowane modele to również ułatwienie dla wszystkich specjalistów biorących udział w późniejszym leczeniu. Digital Smile Design nie opiera się tylko i wyłącznie na zaprojektowaniu uśmiechu. DSD to cały plan włączając to leczenie i harmonogram podzielony na etapy, które pacjentowi są znane.